قیمت کانوپی سایلنت

قیمت کانوپی سایلنت (کاور) دیزل ژنراتور

قیمت کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور تابع شرایط مختلفی است

شاید بهتر باشد جهت قضاوت صحیح در مورد قیمت کانوپی دیزل ژنراتور ابتدا بیشتر با آن آشنا شویم.
کانوپی سایلنت دیزل در واقع اتاقکی فلزی (و گاهاً کامپوزیتی) است که بر روی شاسی دیزل ژنراتور نصب و فضای اطراف آن را در بر میگیرد. وظیفه اصلی کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور کاهش صدای دستگاه و سپس محافظت از دستگاه در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی میباشد.
جهت ازریابی میزان کاهش صدای دیزل ژنراتور توسط کانوپی سایلنت در حالت استاندارد شرایط تعریف شده ای وجود دارد. در شرکتهای مطرح سازنده دیزل ژنراتور چون FG Wilson, CATTERPILAR میزان صدای دستگاه در اتاقهای آزمایشگاهی استاندارد و آکوستیک (که هیچ گونه انعکاس صوتی از دیوارها و فضای اتاق وجود ندارد) در فواصل مشخص 1 و 7 متری با دستگاه اندازه گیری میشود. این میزان صدا به صورت تقریبی جهت دیزل ژنراتورهای تا توان 200KVA در فاصله یک متری حدود 75 db (دسی بل) میباشد. با توجه به ماهیت صداگیر بودن کانوپی سایلنت میتوان به عوامل متعدد و اثر گذار بر روند ساخت کانوپی سایلنت و در نتیجه کیفیت وقیمت نهایی کانوپی سایلنت اشاره کرد.

از عوامل موثر بر کیفیت کانوپی سایلنت در جذب و کاهش صدای خروجی دیزل ژنراتور میتوان به کیفیت عایقهای صوتی، نوار های دور درب کانوپی سایلنت، ساختار داکت ورودی هوا و صدا گیری فن رادیاتور و… اشاره کرد. این ویژگی ها به صورت فهرست وار در انتهای این بخش توضیح داده شده است.

عوامل مؤثر بر قیمت کانوپی سایلنت

 1. جهت تعین میزان محافظت دستگاه در برابر شرایط محیطی همچون اغلب محصولات صنعت این امر با استاندارد IP مشخص می شود که در صنعت کانوپی معمولاً با کلاسهای H, F تعین میگردد.
   
   
 2. صدای خروجی از کانوپی سایلنت باید حدود 75 db در باشد. در صورتی که فروشنده توانایی تست دستگاه را برای شما ندارد از روی برخی پارامترهای ظاهری میتوان بر روی کیفیت کلی کانوپی سایلنت قضاوت کرد.
   
   
 3. نوع عایق صوتی به کار رفته در کانوپی سایلنت بر حسب نسوز بودن، افزایش سطح تماس بیشتر و ضریب جذب بالاتر به واسطه شانه تخم مرغی بودن عایقها و در نهایت ضخامت عایقهای به کار رفته که معمولاً بر اساس میلیمتر بیان میشود (40 یا 50).
   
   
 4. ایجاد شکست در مسیر ورودی هوا به کانوپی سایلنت با تعبیه داکت. این امر سبب میشود که صدای موتور به طور مستقیم به بیرون راه نیابد و پس از برخورد به دیواره داکت با برگشت به داخل کانوپی در داخل آن جذب و خفه گردد. همچنین این مسئله باعث با رفتن استاندارد IP به دلیل ممانعت از ورود آب باران به کانوپی سایلنت میگردد.
   
   
 5. نوارهای لاستیکی دور درب.این نوارها معمولاً به شکل نوار دور درب خودر هستند و با نشستن به روی دربها هم از خروج صدا جلوگیری مینمایند و هم مانع ورود گردو خاک و آب به داخل کانوپی میشوند.
   
   
 6. درز گیر لاستیکی. این درز گیر لاستیکی بین شاسی اصلی و کانوپی قرار گرفته و از نظر عملکردی شبیه لاستیک دور درب عمل مینماید.
   
   
 7. استفاده از درز گیر لاستیکی در زیر قطعات نصب شده بیرونی مانند دستگیره ها، کلید Emergency Stop و … که کارکردی شبیه به درزگیر لاستیکی را دارند.
   
   
 8. نوع رنگ کانوپی (استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک کوره و یا سایر رنگهای غیر کوره).
   
   
 9. جنس ورق ( آلیاژ آن ) و ضخامت ورق به کار رفته در کانوپی متناسب با ابعاد آن.
   
   
 10. استفاده از قفلهای فلزی به جای گیره و قفلهای لاستیکی جهت دوام و امنیت دیزل ژنراتور و محدود نمودن دسترسی افراد.
   
   
 11. در نظر گرفتن قلاب تک نقطه ای برای راحتی در جابجایی به جای استفاده از دستکهای جانبی چهار نقطه ای.
   
   
 12. استفاده از CNC جهت سوراخ کاری ورقها و شکالت بیشتر دستگاه.
   
   

همه موارد فوق فاکتورهایی هستند که مجموع آنها کیفیت و دوام نهایی و در نتیجه قیمت کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور شما تعیین مینماید.

حال شما میتوانید به راحتی با کمی دقت در کانوپی سایلنت دیزل ژنراتور علت اختلاف قیمت آنها را به راحتی تحلیل نمایید.

شرکت پایور دیزل آسیا آماده بازدید تمامی خریداران محصولات خود از تولیدات این شرکت واقع در شهرک صنعتی پرند و یا نمایشگاه نمونه ها واقع در جاده قدیم کرج میباشد.

در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کانوپی سایلنت این مجموعه آماده پاسخ گویی به سئوالات شما میباشد.

لینک قبلی مقاله : https://paivardiesel.com/Default.asp?Action=SHOWPRODUCT&PID=76748

مطالب مرتبط

8 دیدگاه در “قیمت کانوپی سایلنت (کاور) دیزل ژنراتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *