تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو کنترل سنکرون وظیفه کنترل و هماهنگی بین یک یا چند دیزل ژنراتور با هم و یا برق شهر را در حالت های مختلف کارکردی دارد.
تابلو کنترل با توجه به کارکرد به سه گروه تابلو کنترل دستی (Manual) ، تابلو کنترل اتوماتیک (Emergency) ، تابلو کنترل پارالل (Synchronize) طبقه بندی می شود.

کیفیت هر تابلو در وهله اول به کیفیت قطعات آن وابسته است. استفاده از قطعات نامرغوب ممکن است موجب بروز خسارت های جبران ناپذیری بر دیزل ژنراتور و مجموعه شما شود.

با توجه به حساسیت قطعات الکترونیکی مقاومت به نفوذ گرد و غبار و آب از دیگر نکات مهم در پروسه ساخت تابلو کنترل است. اهمیت این مسئله سبب تعریف استاندارد IP جهت تابلو های کنترل شده است.

تابلو برق دیزل ژنراتور

انواع تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو دستی (Manual) – تابلو اتوماتیک (ATS) – تابلو سنکرون (Synchronize)

پایور دیزل آسیا تولید کننده انواع تابلو برق دیزل ژنراتور

تابلو کنترل دستی (Manual)

این تابلو ها جهت راه اندازی دیزل ژنراتور بصورت دستی توسط اپراتور طراحی شده است.

کنترلر دیجیتال نصب شده روی تابلو قابلیت نمایش کلیه پارامتر های دیزل و ژنراتور را داشته و همچنین این کنترلر ها توانایی حفاظت دیزل و ژنراتور را در صورت بروز اشکال نیز دارد . هر تابلو دارای یک کلید اتوماتیک جهت قطع و وصل کردن دستی برق ژنراتور و همچنین حفاظت اضافه بار می باشد که در تابلوهای ساخت PDA این کلید از برندهای معتبری چون ABB , Merlin Gerin می باشد .

تابلو کنترل اتوماتیک (ATS) :

تابلو کنترل دیزل ژنراتور وظیفه مدیریت و کنترل کارکرد دیزل ژنراتور را به عهده دارد. در این نوع تابلو ها، تابلو اتوماتیک یا همان تابلو Change Over (چنج آور) شاید یکی از پر کاربردترین ها باشد.

این نوع تابلو بر روی ژنراتور هایی که به صورت اضطراری استفاده می گردد نصب میگردد. در این موارد با قطع برق شهر تابلو کنترل دیزل ژنراتور به طور اتوماتیک دیزل ژنراتور را روشن نموده و پس از رسیدن به فرکانس لازم آن را وارد مدار می نماید. پس از برقراری جریان برق شهر تابلو کنترل اتوماتیک به طور خودکار برق شهر را وصل می نماید. همچنین پس از برقراری جریان برق شهر تابلو کنترل اتوماتیک به طور خودکار به دیزل ژنراتور فرمان خاموش شدن را ارسال می نماید.

تابلو کنترل پارالل (Synchronize) :

تابلو کنترل سنکرون وظیفه کنترل و هماهنگی بین یک یا چند دیزل ژنراتور با هم و یا برق شهر را در حالت های مختلف کارکردی دارد. تابلو کنترل با توجه به کارکرد به سه گروه تابلو کنترل دستی (Manual) ، تابلو کنترل اتوماتیک (Emergency) ، تابلو کنترل پارالل (Synchronize) طبقه بندی می شود.

تابلو پارالل یا سنکرون قابلیت اتصال دو یا چند منبع تولید برق (دیزل ژنراتور) به یکدیگر و یا با برق شهر را دارد. در این حالت امکان تقسیم بار بین دیزل ژنراتور ها برای انعطاف پذیری بیشتر مجموعه وجود دارد. این تابلو امکان استفاده از Soft transfer (برگشت برق بدون قطعی) را به شما میدهد.

شرکت پایور دیزل آسیا ، تولید کننده دیزل ژنراتور در تمام قدرت ها از 9 تا 2500 KVA می باشد . تجربه طولانی و دانش پرسنل این شرکت باعث شده تا محصولات تولیدی این شرکت دارای بالاترین کیفیت باشد به گونه ای که این شرکت موفق به اخذ Certiricate از کمپانی Perkins گردیده است .
تیم طراحی این شرکت توانسته است با توجه به تنوع محصولات با استفاده از موتور های Perkins , VOLVO , Cummins و ژنراتور های Stamford , MeccAlte , Leroy Somer طرح هایی کار آمد و باکیفیت در مورد Canopy ، شاسی ، تابلو برق ، برج نور و دیگر اجزاء دیزل ژنراتور ارائه نماید.

امکانات جانبی برد کنترلر دیزل ژنراتور :

در صورت استفاده از تابلو کنترل اتوماتیک مجهز به بردهای کنترلی دیجیتال امکان دادن برنامه هفتگی جهت روشن و خاموش شدن دیزل ژنراتور به طور اتوماتیک نیز وجود دارد. همچنین بردهای کنترلی دیجیتال استفاده شده در تابلو کنترل اتوماتیک قابلیت نمایش کلیه پارامترهای کارکردی دیزل ژنراتور و هرگونه هشدار در مورد نقص و خرابی دیزل ژنراتور را نیز دارند. در مدل های پیشرفته تر اینگونه تابلوها در صورت وجود زیر ساخت لازم امکان مطلع نمودن کارفرما از طریق E-mail و یا SMS و یا روشن و خاموش نمودن دیزل ژنراتور از راه دور نیز وجود دارد.
در ساخت تابلو کنترل دیزل ژنراتور اعم از دستی، اتوماتیک، پارالل آنچه بیش از همه دارای اهمیت می باشد، نوع و برند قطعات قدرت و فرمان و سایر قطعات الکتریکی مورد استفاده می باشد. استفاده از قطعات اصلی و کلیدهای قدرت برندهای مطرح اروپای غربی نسبت به سایر موارد دارای اولویت هستند. استفاده از قطعات با کیفیت و اصلی در ساخت تابلو کنترل اتوماتیک تفاوت بسیاری در کیفیت و قیمت دیزل ژنراتور ایفا می نماید.
تابلو اتوماتیک (ATS) ساخت این شرکت مجهز به کنترلرهای میکروپروسسوری ، قطعات قدرت و فرمان اروپایی می باشند که در توانهای 63 آمپر تا 3200 آمپر ارائه می گردند.

قیمت تابلو برق دیزل ژنراتور

موارد زیادی در قیمت تابلو کنترل دیزل ژنراتور مؤثر هستند

پایین تر به چند عامل مؤثر در قیمت اشاره می کنیم

برد کنترلر استفاده شده که می تواند شامل Datakom ترکیه ، DeepSea انگلستان و ComAp چک و در زمینه قطعات قدرت شامل Schneider فرانسه ،ABB ایتالیا ،Muller و زیمنس آلمان است.
 شرکت پایور دیزل تابلو های خود را با استفاده از برندهای فوق با یک سال ضمانت عرضه می نماید.

با توجه به حساسیت قطعات الکترونیکی مقاومت به نفوذ گرد و غبار و آب از دیگر نکات مهم در پروسه ساخت تابلو کنترل است. اهمیت این مسئله سبب تعریف استاندارد IP جهت تابلو های کنترل شده است. حداکثر دقت در پروسه ساخت باکس تابلو کنترل، استفاه از گلندهای ویژه، نصب نوار دور درب تابلو کنترل، حداقل پیش شرطهای لازم جهت رسیدن به استاندارد مناسب در این زمینه است.

کیفیت هر تابلو در وهله اول به کیفیت قطعات آن وابسته است. استفاده از قطعات نامرغوب ممکن است موجب بروز خسارت های جبران ناپذیری بر دیزل ژنراتور و مجموعه شما شود.

طراحی، ساخت و نصب از دیگر توانمدای های شرکت های تولیدی است که می بایست در پروژه های مختلف توان اجرایی داشته باشند. تابوهای سنکرون (پارالل) سکوهای فراساحل فاز 14 پارس جنوبی به سفارش شرکت نفت و گاز پارس یکی از افتخارات این شرکت به عنوان اولین وندور داخلی صنایع نفت و گاز در این زمینه میباشد. همچنین این شرکت افتخار تامین دیزل ژنراتورهای سکوی فراساحل فاز 18 و 19 به همراه تابلو سنکرون مربوطه جهت شرکت تاسیسات دریایی(نیلسان کیش) را نیز در کار خود داشته است.

برخی از پروژه های انجام شده

تابلو سنکرون سکو نفتی

پروژه سنکرون 4 دستگاه دیزل ژنراتور فراساحل

تابلو برق دیزل ژنراتور سفارشی

ساخت تابلو برق سفارشی جهت دیزل ژنراتور

تابلو سنکرون 9 سلوله

جهت سنکرون 4 دستگاه دیزل ژنراتور

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

4.7 7 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد کوشکی
محمد کوشکی

سلام تابلو برق اتوماتیک برای دیزل ژنراتور 150 کاوا قیمت چند است ؟ دستگاه دیزل ژنراتور داریم ولی تابلو ساده روش نصب بوده از اول دیگه تصمیم داریم اتوماتیک وارد مدار بشه. همچنین میخوایم برد کنترلر دیپسی 7320 روش نصب کنیم الان کلا نداره تابلو خیلی ساده هست آیا امکانش هست؟ مورد دیگه اینکه موتور ما گاورنر الکتریکی داره و ECU نداره منتظر پاسخ شما هستم

آرکان صنعت پارس
آرکان صنعت پارس

سلام ما برای سایت اول دیزل ژنراتور از شما خرید کردیم خداروشکر تا حالا مشکلی نداشتیم تابلو ATS هم برامون نصب کردید فقط میخواستم سوال کنم آیا امکانش هست مثلا یک یوزر با دسترسی محدود بسازیم که بتونه در مواقعی که سرپرست تأسیسات نیست با دسترسی محدود تر دستگاه رو مدیریت کنه ؟ یا اگر نیاز شد خطارو رفع کنه ؟ مورد بعدی آیا به ایمیل هم متصل میشه لاگ های دستگاه برای ایمیل ارسال بشه ؟ ما دستگاه دیزل ژنراتور توی اتاق محفوظ قرار داره و هرکسی نمیتونه بره اونجا و اپراتور هم همیشه نیستش یا در صورت سرویس نگهداری از شرکت شما میان انجام میدن برای همین از از وضعیت دستگاه مطلع بشیم بدون مراجعه به سایت دستگاه ممنون میشم راهنمایی کنید

مهندس رحیمی
مهندس رحیمی

سلام شما برای ساخت تابلو برق دیزل ژنراتور از چه قطعاتی استفاده می کنید مثلا هیوندایی میندازید اروپایی؟ عکس از داخل تابلو دارید بفرستید ؟ نحوه سیم کشی تابلو برق ببینم منظم هست و اینکه IP تابلو هم بگین ممنون

شرکت داتیس
شرکت داتیس

تابلو سنکرون دیزل ژنراتور برای دو دستگاه 1200 کاوا پرکینز استمفورد نیاز داریم اطلاعات فنی و پیشنهاد قیمت رقابتی خود را برای ما تا تاریخ ******** ارسال نمایید. شرکت ********** نشانی : **************** رحیمی هستم کارشناس فنی و مسئول تدارکات تماس : ************
موارد درخواستی به نشانی ایمیل شرکت ارسال شد پاکت ها مهر و موم شده توسط تسهیل دار شرکت ارسال شوند و رسید دریافت کنند در صورت عدم شرکت لطفا نامه انصراف ارسال بفرمایید

سهند الوانی
سهند الوانی

سلام من اپراتور دستگاه دیزل ژنراتور مجتمع مروارید در تهران هستم دستگاه 500 کاوا از یک شرکت تهیه شده که قرار شده من سرویس و نگهداری انجام بدم آیا دوره آموزشی برای انجامش دارید؟ الان به چه صورت می تونم به برق ورودی ساختمان متصلش کنم لطفاً راهنمایی کنید که اشتباه انجام ندم
تابلو برق دیزل ژنراتور اتوماتیک با برق شهر سنکرون شده است

دین محمدی
دین محمدی

تابلو برق دیزل ژنراتور ساخت شرکت شما ضمانت دارد؟ کوپل فابریک خرید کردیم شرکت فروشنده نمی تونه انجام بده و جای دیگه معرفی کرده که تبریز هستن برای ما هزینه داره که بیان نصب کنن یافت آباد هستیم نزدیک به شهرک صنعتی پرند میشه قیمت و اطلاعات ارسال کنید

بهارلویی
بهارلویی

سلام دنبال دوره آموزش تابلو سنکرون دیزل ژنراتور به صورت عملی هستم یا اگر امکانش هست پروژه ای که قراره برید انجام بدین من هم حضور داشته باشم تمام هزینه هاشو پرداخت می کنم خیلی برام مهمه اگر ممکن هست یک کلام بگید آره یا نه وقت شما رو نگیرم سپاس

14
0
در گفت و گو این مقاله شرکت کنیدx