دوره آموزش دیزل ژنراتور

دوره آموزش دیزل ژنراتور

برگزار کننده دوره آموزشی اپراتوری، سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

به همراه کارگاه عملی و مدک آموزشی

دوره آموزش دیزل ژنراتور

پایور دیزل آسیا تولید کننده انواع دیزل ژنراتور و ارائه انواع خدمات شامل فروش لوازم یدکی و تعمیرات اساسی موتور دیزل می باشد که علاوه بر ارائه اینگونه خدمات، دوره های آموزشی دیزل ژنراتور نیز برگزار می کند

هدف از برگزاری این دوره، آموزش نیرو های فعال در این صنعت و یا آموزش علاقه مندان به این صنعت می باشد که قصد دارند وارد بازار کار شوند که درصورت تمایل به استخدام در مجموعه ای به عنوان اپراتور دستگاه دیزل ژنراتور با ارائه مدرک آموزشی که در انتها دوره تقدیم می شود می توانند فرصت های بهتری در بازار کار داشته باشند.

همچنین با آموزش سرفصل های مورد نیاز در این صنعت افرادی که قصد کار به صورت آزاد را دارند نیز می توانند با توانایی هایی که کسب کرده اند با اتکا به دانش خود در این صنعت تجربه کسب کنند و روز به روز توانمند تر شوند.

برگزاری دوره آموزشی با استاید با تجربه در زمینه “مکانیکال” و “الکتریکال” به صورت مجزا و کارگراه عملی جهت تفهیم بهتر مطالب آموزشی

دوره آموزشی دیزل ژنراتور

آشنایی و نحوه سرویس نگهداری دیزل ژنراتور

 • اطلاع از زمان بندی مناسب جهت تعویض قطعات مصرفی
 • راهکار های دوره ای در سرویس دستگاه، برای افزایش بازدهی و عمر دیزل ژنراتور
 • آشنایی با استاندارد و موارد ایمنی لازم الاجرا در حین سرویس و نگهداری
 • آشنایی با راهکار های هوشمندانه در سرویس هرچه راحت تر دیزل ژنراتور

عیب یابی و رفع عیب اولیه دیزل ژنراتور

 • آشنایی با حالت های مختلف عیب در دیزل ژنراتور
 • رفع عیب به صورت گام به گام با شناخت کامل از قطعات
 • تشخیص اولیه عیب و رفع عیب در مرحله دوم توسط اپراتور یا کارشناس فنی
 • ارائه تجربیات و علم کاربردی در مواجه با حالت های مختلف رفع عیب دیزل ژنراتور

کار عملی با کنترلر

 • نحوه ارتباط نرم افزار با کنترلر
 • نحوه تنظیم پارامتر های کنترلر از طریق برد کنترلر
 • کار با کنترلر متصل به دیزل ژنراتور
 • بررسی Fault های عمومی و نحوه عیب یابی
 • نحوه تنظیم کنترلر برای کار با دیزل های ECU دار

آشنایی با ساختار و نحوه عملکرد دیزل ژنراتور ها

 • معرفی قسمت های مختلف دیزل ژنراتور (رادیاتور، افترکولر، توربوشارژ و …)
 • نحوه عملکرد و احتراق در موتور دیزل و تفاوت آن با موتور خودرو
 • نحوه ارتباط بین اجزای مختلف در دیزل ژنراتور

آشنایی با سنسور های پرکاربرد

 • سنسور دیجیتال و آنالوگ
 • ساختار و انواع سنسورهای فشار روغن
 • ساختار و انواع سنسورهای دمای مایع خنک کن
 • ساختار و انواع سنسورهای سطح سوخت
 • سنسور مغناطیسی دور(Magnetic Pick-Up)

برنامه کاری کنترلر جهت خاموش / روشن شدن موتور

 • شرایط استارت شدن دیزل ژنراتور
 • مراحل استارت دیزل ژنراتور
 • استارت ناموفق
 • استاپ شدن موتور

معرفی شرکت :

شرکت پایور دیزل آسیا به عنوان اولین شرکت برگزار کننده دوره های یک روزه مقدماتی اپراتوری و عیب یابی اولیه دیزل ژنراتور در ایران می باشد. دوره های آموزشی این شرکت در فضای کارخانه برگزار می شود تا بیشترین بازدهی را به همراه کارگاه عملی برای کارآموزان داشته باشد.

از جمله برند های آموزشی در این دوره آموزشی می توان به موتور های پرکینز و کامینز و ولوو نام برد. همچنین برای ژنراتور یکی از برند های مطرح در این صنعت ژنراتور استمفورد انگلستان می باشد که با توجه به سر فصل های آموزشی در جلسات آموزشی مورد بحث قرار می گیرند.

اطلاعیه : دوره رایگان آموزش اپراتوری و عیب یابی دیزل ژنراتور به دلیل حجم بالای متقاضی امکان ثبت نام نمی باشد. برای اطلاع از زمان برگزاری این دوره می توانید عضو کانال اینستاگرام ما باشید. (paivardiesel.ir@)

DVD آموزشی همراه با دوره :

نشانی برگزاری دوره های آموزشی :

دوره آموزشی دیزل ژنراتور در محل کارخانه این شرکت به نشانی

استان تهران – شهرک صنعتی پرند – بلوار صنعت – میدان کارگر – خیابان پونه پلاک E10

برگزار می شود . متقاضیان در روز برگزاری دوره آموزشی به همراه کارت ملی و یک قطعه عکس 4*3 مراجعه کنند. همچنین برای سهولت بیشتر مسیر کارخانه شرکت پایور دیزل آسیا از ورودی شهرک صنعتی به صورت زیر می باشد.

مکان شرکت پایور دیزل آسیا

تماس با واحد آموزش :

متقاضی های گرامی لطفاٌ جهت ثبت نام با شماره های شرکت پایور دیزل آسیا داخلی 6 تماس بگیرید و یا از طریق فرم زیر اقدام به ارسال اطلاعات کنید. زمان برگزاری دوره آموزشی یک هفته قبل از برگزاری از طریق پیامک به اطلاع متقاضیان خواهد رسید و درصورت قطعی بودن حضور متقاضی در زمان مشخص شده مبلغ دوره را در مرحله اطلاع رسانی واریز می کنند.

ثبت نام دوره آموزش دیزل ژنراتور

با تکمیل فرم زیر پیش ثبت نام دوره آموزشی برای شما ثبت می شود

اطلاع رسانی یک هفته قبل از روز مشخص شده

سرفصل های دوره آموزشی در بالا شرح داده شده است
مثال : ذکر شود از کدام شهر و یا شرکت متقاضی ثبت نام هستید و همچنین روز هایی از هفته که جهت حضور مناسب تر هستند ارسال کنید (به جز روز های تعطیل و پنجشنبه و جمعه ها)

پایور دیزل آسیا در آنتن صدا و سیما

دعوت از شرکت پایور دیزل آسیا در شبکه همکار من

شرکت پایور دیزل آسیا دارای سابقه بیش از 30 سال فعالیت در صنعت دیزل ژنراتور می باشد که با تلاش های آقای “سید علی گلشهری” افتتاح و شروع به کار کرد. فرزندان آقای گلشهری در این مسیر با فعالیت های شبانه روزی خود، دلسوزانه در این مسیر گام برداشته و با تحصیل در رشته های تخصصی تلاش کردند تا محصولات تولیدی این شرکت را در سطح بالای کیفیتی و استاندارد های روز دنیا قرار دهند.

این شرکت با استخدام بیش از 30 متخصص حوزه برق و انرژی  و مهندسی مکانیک و برق علاوه بر اشتغال زایی، افراد توانمند را در این شرکت دور هم گرد آورده تا در کار خود همراه نو اندیش و به روز باشد. تلاش در رقابت با کمپانی های بزرگ دنیا در شرکت پایور دیزل آسیا توقف نخواهد داشت و همواره با تمام توان در این راه از مشاوره و خرید تا خدمات پس از فروش و تعمیرات، همراه مشتریان عزیز می باشد.

دانلود جزوه سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور :

دیزل ژنراتور همانند موتور خودرو سواری که به صورت زمانبندی مشخص، روغن و فیلتر های آن را تعویض می کنید، نیازمند سرویس و نگهداری است. در خودرو های سواری در هنگامی که خودرو خاموش می باشد برق مجموعه از طریق باتری تأمین می شود ولی این باتری نیز ظرفیت مشخصی دارد و اگر بعد از مدتی خودرو روشن نشود (دینام باتری را شارژ نمی کند) باعث تخلیه باتری خودرو شما شده که درنتیجه نیازمند آن است که عمل باتری به باتری انجام دهید. اما در دیزل ژنراتور به چه صورت است ؟

دیزل ژنراتور همانند باتری خودرو در هنگامی که روشن است از طریق نیرو موتور دینام را به حرکت در می آورد و باعث شارژ باتری می شود. یعنی نیاز است هر هفته دیزل ژنراتور خود را روشن کنیم تا باتری شارژ شود؟

پاسخ : اگر در تابلو برق دیزل ژنراتور شما از شارژر استفاده نشده باشد باید بعد از یک مدت زمان مشخص دیزل ژنراتور را روشن کنید تا باتری شارژ شود ولی اگر از شارژر باتری استفاده شده باشد نیاز به این کار نیست و باتری با استفاده از شارژر که یک اینورتر (تبدیل کننده) جریان 200 ولت AC به 14 ولت DC می باشد عمل شارژ را پیوسته باتوجه به نیاز باتری قطع و وصل می کند.

جزوه اپراتوری و سرویس نگهداری دیزل ژنراتور که لینک آن در پایین جهت دانلود قرار داده شده است برای اکثر دیزل ژنراتور ها قابل استفاده می باشد و اپراتور های دستگاه می توانند با استفاده از دستورات آن به صورت زمانبندی سرویس و نگهدار را انجام دهند. دقت داشته باشید اساس کار اکثر دیزل ژنراتور ها %90 شبیه به هم هست و در قسمت های جزئی مانند سیستم هوا و یا خنک کننده موتور و یا سنسور ها مقداری با هم تفاوت داشته باشند در نتیجه سرویس و نگهداری آن اساساً اختلاف چندانی با یکدیگر ندارند.

آموزش برنامه ریزی کنترلر دیزل ژنراتور :

کنترلر دیزل ژنراتور رابط بین دستگاه و اپراتور می باشد که به واسطه آن می تواند بسیاری از تنظیمات خود را بر روی دیزل ژنراتور اعمال کرده و همچنین در صورت خرابی دستگاه بتواند از طریق آن خطا ها را مشاهده و رفع کند. کنترلر دیزل ژنراتور کاربری های بسیار زیاد دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. این کنترلر های در انواع مختلف با امکانات زیادی ساخته می شوند که با توجه به نیاز خریدار می تواند درخواست نصب هرکدام از آن ها را به پکیجر بدهد. در ساده ترین کنترلر های دیزل ژنراتور، حالت دستی را داریم که در زمان قطع برق به صورت دستی فرمان استارت از روی آن داده می شود. درصورتی که از تابلو برق ATS برای دیزل ژنراتور استفاده شده باشد از کنترلر Automatic جهت استارت خودرکار دیزل ژنراتور استفاده می شود. در دیگر شرایط خاص چندین دستگاه دیزل ژنراتور با هم قرار است برق یک مجموعه را تأمین کنند که در این صورت از اصطلاح پارالل یا سنکرون استفاده می شود و کنترلر های مخصوص خود را در این صورت تحت عنوان کنترلر های سنکرون دارند.

کنترلر ها در یادآوری زمان سرویس و نگهداری بسیار به کار می آیند و می توانند در زمان های مشخص شده از ایام هفته شما را مطلع سازند. در برخی از کنترلر ها امکان اتصال به ماژول SMS و یا LAN فراهم شده است که امکانات بسیار زیادی برای کنترل از راه دور به شما می دهد. در ویدیو پایین نحوه برنامه ریزی کنترلر دیپسی (Deep Sea) شرح داده شده است.

آموزش غیر حضوری اپراتوری دیزل ژنراتور

اگر قصد دارید در کار اپراتوری و سرویس نگهداری دیزل ژنراتور استاد بشین این مقاله را بخوانید

فیلم آموزشی کنترلر DSE7320

در ادامه، فیلم آموزشی برای برنامه ریزی کنترلر کمپ (ComAp) را داریم. کنترلر ComAp ساخت کشور فرانسه می باشد و همانند کنترلر های دیپسی در انواع مختلف ساخته می شود. تنوع محصولات کمپ بر خلاف دیپسی بسیار کمتر می باشد. کیفیت ساخت و کاربری کنترلر های کمپ همانند دیپسی بسیار بالا بوده و در کشور ایران بسیار خوب پشتیبانی می شوند. در ادامه نحوه کار با کنترلر های کمپ و نحوه برنامه ریزی را به شما آموزش خواهیم داد همچنین در نظر داشته باشید این ویدیو ها صرفاً جهت آشنایی شما با کنترلر ها می باشد و برای دریافت آموزش های تخصصی می بایست در دوره های مرتبط با هر کنترلر شرکت کنید.

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

هر کجای ایران که باشید کارشناس های شرکت پایور دیزل آسیا اعزام خواهند شد

فیلم آموزشی کنترلر ComAp AMF25

فیلم های آموزشی سنسور دیزل ژنراتور :

سنسور آب و فشار روغن از دیگر موارد بسیار مهم در رفع عیب و سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور می باشد چرا که بعضاً خطای مربوط به این سنسور ها بر روی کنترلر نمایش داده می شوند و تا رفع نشود کنترلر آلارم خواهد داد. نحوه تعویض این سنسور ها بسیار ساده می باشد که در ادامه توضیح داده خواهد شد. دیزل ژنراتور از سنسور های دیگری نیز تشکیل شده است که یک اپراتور باید با همه آن ها آشنایی داشته باشد تا بتواند به خوبی سرویس نگهداری دیزل ژنراتور را انجام دهد. استفاده از قطعات با کیفیت و اصل بسیار مهم است که شرکت پایور دیزل آسیا تمامی لوازم یدکی دیزل ژنراتور را با ضمانت تقدیم مشتری می کند.

سنسور آب دیزل ژنراتور

سنسور فشار روغن دیزل ژنراتور

پایور دیزل آسیا در اینستاگرام :

برای دریافت اطلاعات بیشتر از زمان برگزاری دوره آموزشی و همچنین محتوای آموزشی در صنعت دیزل ژنراتور پیج اینستاگرام شرکت پایور دیزل آسیا را دنبال کنید. پایور دیزل آسیا با تولید محتوا آموزشی رایگان در صنعت دیزل ژنراتور تلاش می کند تا بتواند سطح دانش علاقه مندان به این صنعت را افزایش دهد، همچنین در کنار محتوا آموزشی رایگان دوره های تخصصی دیزل ژنراتور نیز برگزار می کند تا با بومی سازی تخصص دیزل ژنراتور نیاز کشورمان را به خارج از کشور محدود کرده و در پروژه های مختلف و حتی سکو های نفتی از متخصصین ایرانی استفاده شود.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.

4.7 9 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

20 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی خانی
علی خانی

سلام دوره دیزل ژنراتور چه زمانی برگزار میشه و چطور باید مطلع بشیم ؟ ما 2 نفر هستیم که قصد شرکت در دوره آموزشی شما را داریم. قسمتی مکانیکی الان داریم کار می کنیم بیشتر با قیمت برقی و سیم کشی کنترلر دیزل ژنراتور و نحوه نصب و راه اندازی آشنا بشیم

صحرایی
صحرایی

دوره آموزش تخصصی دیزل ژنراتور دارید ؟ یا پکیج یا فیلم آموزشی که برای ما ارسال کنید ؟ ما سکو کار می کنیم و تایم رفتن به کلاس محدوده اگر پکیج داشته باشین خیلی بهتره که تخصصی در رابطه با برنامه ریزی کنترلر و قسمت برقی، عیب یابی دیزل ژنراتور صحبت کنه

نظام الاسلامی
نظام الاسلامی

نحوه سنکرون کردن دیزل ژنراتور آموزش میدین؟

شایان فر
شایان فر

سلام خیلی ممنون لطفا فیلم های آموزشی بزارید توی سایت چطور میتونم مدرک بگیرم بدون اینکه در کلاس شرکت کنم؟ برای استخدام نیاز دارم سریععععع جواب بدین

ناصر
ناصر

تعمیرات تخصصی مکانیک ندارین ؟

سامان
سامان

سلام مهندس جان از کجا باید سهمیه سوخت دیزل ثبت نام کنیم به شماره موبایلم اطلاعات واتساپ کنید ممنون

فولاد مبارکه اهواز
فولاد مبارکه اهواز

سلام برای 25 نفر از پرسنل خود می خواهیم دوره آموزش دیزل ژنراتور برگزار کنیم مدرس به اهواز میاد ؟ محیط آموزش فراهمه

محتشمی
محتشمی

سلام از فولاد مبارکه اهواز درخواست برگزاری دوره آموزشی برای 28 نفر از پرسنل شرکتمون در مجموعه شما داریم لذا خواشمند است همکاری بفرمایید و هماهنگی های اولیه را صورت پذیرید. محتشمی هستم از واحد آموزش تماس : 091665*****

ناطق
ناطق

پکیج آموزش دیزل ژنراتور DVD دارید ارسال کنید من شیفتم نمی تونم بیام تهران سکو نفتی کار می کنم یا فیلم آموزشی که برام ارسال کنید تو تلگرام بتونم کار با برد کنترلر و تنظیماتشو کامل یاد بگیرم ممنون میشم سریع اطلاع بدین هزینش هم می پردازم

20
0
در گفت و گو این مقاله شرکت کنیدx